İnstagram Sponsorlu Reklam Nedir?

Instagram Sponsorlu Reklam Nedir?   

İnternet reklamcılıkta Instagram olarak en çok karşımıza gelen seçeneklerden biri olan sponsorlu reklamlar, ucuz takipçi gibi kavramlar Instagram’da ve Facebook’ta karşımıza çıkan görüntülü reklamlardır. Sponsorlu reklamlar ve Facebook Reklam Yöneticileri gözlemlenerek hem Facebook uygulamasında hem de Instagram’da reklam verilebilir, ucuz takipçi alınabilir resminiz veya videolarınız hedef görünümünüze gösterilirken reklam olabildiği belirtilir. 

Instagram Sponsorlu Reklam Nasıl Yapılır? 

Instagram reklamlı gönderiler ile ayrıntılı hedef kitle aktarımı yapılabilir ve reklamınızı izlemesini istediğiniz insanları yaş kitlesi, cinsiyet, birçok özellikler bakımından ayrıştırabilir. Ayrı bir hedef kitlenin önüne çıkarak dönüşüm zamanları artabilir. Sonra da Instagram sponsor reklamlarında, hedef kitlenize belirli bir e-mail ya da telefon numarası sunucusu elinizde var ise yalnızca onlara ait bir reklam oluşturma şansına da sahip çıkabilirsiniz.

Instagram ücretli reklamlar ile A/B testleri oluşturarak daha etkili reklam sunulabilir ve reklam işleri daha yüksek dönüşme elde edebilecek şekilde çalışılabilir. Aynı şekilde Facebook Reklam Yöneticisi’nin verdiği özelliklerle birlikte A/B testlerini çok fazla gelişmiş testlerle ve kolay okunabilir grafiklerle anlatabilir ve daha iyi reklam kampanyaları yapabilir. 

Instagram Sponsorlu Reklam Katkıları Nelerdir? 

Reklamlarınızın çıkış sıklığını planlayarak hedef kitlenizi ayrıştırıp hedef kitlenizin farklı kesimlerinin önüne daha sık, bazılarına daha az çıkarak reklam seçeneklerinizin verimini çoğaltabilirsiniz. Instagram reklamlarının bir farklı özelliği ise reklamınıza bakan insanları bir bağlantı ile bir iniş linkine (landing page) iletebilir ve reklam işinizi daha mühim hale getirebilirsiniz.

Instagram ücretli reklamlar ve ucuz takipçi yalnızca bir sosyal medya hesabının tanıtımını yapmanızı değil; bir eşyanın, bir içerik yazısının ya da bir web sitesinin tanıtımını da yapmanıza seçenek sağlar. Reklam bütçesini fazlasıyla artırmanız, verilen reklamların erişeceği hedef kitlenizi büyütecektir.  Böylece fazla kazanır ve takipçinizi fazlasıyla arttırma keyfine ulaşabilirsiniz. 

Sende hemen instagram ucuz takipçi satın almak istiyorsan tıkla: